برای شرکت در آزمون رسمی، متقاضیان می باید در سایت lpi.org اقدام به ثبت نام (رایگان) از طریق این آدرس و دریافت کد کاربری موسوم به LPI-ID نمایند. در روز آزمون همراه داشتن LPI-ID، مدرک شناسایی معتبر (مانند پاسپورت یا کارت ملی)، دو کپی از مدرک مذکور (در سایز A4) و لوازم تحریر (مداد و پاک کن) الزامی است. از آنجایی که آزمون به زبان انگلیسی است، به همراه داشتن یک لغت نامه انگلیسی غیر تخصصی (کاغذی) بلا مانع است و این لغت نامه قبل از شروع آزمون باید به برگزار کننده آزمون جهت بررسی ارائه شود. آزمونهای LPI در تمام نمایندگی‌های ایران به یک نرخ ارائه می شوند و آزمون‌های LPIC-1 و LPIC-2 در ایران هر کدام با نرخ ۴۰۰ دلار آمریکا (هر مدرک شامل دو آزمون ۲۰۰ دلاری است) و آزمون های LPIC-3 هر کدام با نرخ ۲۵۰ دلار آمریکا ارائه می گردند. 
 
برای شرکت در آزمون ضرورتی به شرکت در دوره های آموزشی وجود ندارد و شما می توانید بدون گذراندن دوره های برگزار شده در نمایندگی LPI، در صورت آمادگی، در آزمون های بین المللی LPI شرکت کنید.
 
نحوه ثبت نام
کافی است دو هفته قبل از برگزاری آزمون مدارک و مبلغ ثبت نام را به نمایندگی تحویل نمایید.
 
 
زمان آزمون
پنج شنبه آخر هر ماه آزمون LPI برگزار خواهد شد.
 

محل برگزاری آزمون
در محل شرکت سیوک در اصفهان. برای مشاهده آدرس و نحوه تماس به صفحه «تماس با ما» مراجعه کنید.

نوع آزمون
آزمون به صورت Paper یا کتبی برگزار می گردد. و مددت هر آزمون ۹۰ دقیقه است.

راهنمای شرکت در آزمون ها
مدرک LPIC-1 : برای دریافت این مدرک شما باید دو آزمون 101 و 102 را با موفقیت پشت سر بگذارید. این دو آزمون را می توانید همزمان و یا در دو نوبت مختلف شرکت نمایید.
مدرک LPIC-2 : پیش نیاز دریافت این مدرک داشتن مدرک LPIC-1 است. برای دریافت این مدرک شما باید دو آزمون 201 و 202 را با موفقیت پشت سر بگذارید. این دو آزمون را می توانید همزمان و یا در دو نوبت مختلف شرکت نمایید.
مدرک LPIC-3 : دارابودن مدرک LPIC-2 از پیشنازات دریافت این مدرک است. 
مدارک تخصصی: برای دریافت هر یک از مدارک تخصصی دارا بودن مدرک LPIC-2 ضروری است. مدارک تخصصی هر کدام دارای آزمون‌های مستقل می باشد. این آزمون‌ها شامل 300 و 303 و 304 هست .
برای دریافت اطلاعات کامل‌تر می‌توانید به سایت رسمی LPI مراجعه کنید.

معرفی منابع آموزش
معرفی منابع آزمون LEC
معرفی منابع آزمون LPIC-1
معرفی منابع آزمون LPIC-2
معرفی منابع آزمون 303