LPI به عنوان یک سازمان ناسودده در ۲۵ اکتبر ۱۹۹۹ در کانادا شروع به فعالیت کرده است. دفاتر اصلی آن در تورنتو کانادا و ساکرامنتو آمریکا (و نمایندگان دیگر در سراسر دنیا) فعال هستند. LPI مجوعه‌ای بزرگی از شرکت‌های فعال و متعهد، متخصصین فن آوری اطلاعات، سازمان‌های آموزشی و داوطلبان را برای محقق کردن برنامه‌های LPI کنار یکدیگر جمع کرده است. LPI در سرار دنیا به عنوان اولین سازمان مدافع و پشتیبانی کننده در استفاده حرفه‌ای از لینوکس، نرم‌افزار بازمتن و نرم افزار‌آزاد شناخته می‌شود.
مدارک استاندارد LPI در نقاط مختلفی از دنیا و در چندین زبان ارائه می‌شود و از پشتیبانی پرسنل، شرکت‌ها و مدرسان زیادی برخوردار است. برای مطالعه بیشتر به وب سایت www.lpi.org مراجعه کنید
 
هدف
ارائه یک چارچوب جهانی، رهبری صنعت و خدمات به منظور ارتقاء، توسعه و حضور مادام العمر حرفه‌ای در فن آوری های لینوکس و بازمتن است.
 
چشم انداز
تبدیل شدن به شماره یک در رهبری جهانی، جهت دهی، و استانداردهای مهارتی برای کسانی که مشاغل مرتبط با فن آوری‌های لینوکس و بازمتن را دنبال می‌کنند.
 
گروه نمایندگان بین‌المللی
LPI با سازمان‌های زیادی در سراسر دنیا کار می‌کند تا روند مطمئن رشد و قبول لینوکس، بازمتن و نرم‌افزار آزاد ادامه داشته باشد. این کار شامل یک استراتژی کمک و همکاری با سازمان های موجود است، که دارای علایق مشترک با این سازمان هستند. بخش «Regional Enablement Initiative» ما بر شناسایی بهترین سازمان‌های شریک در همه نقاط دنیا تمرکز دارد، که برای معرفی حرفه ای لینوکس مناسب باشند و نیز این سازمان را در شناسایی همکاران دیگر یاری نمایند.
 
همکاران آموزشی LPI
LPI یک سازمان مستقل است و تنها یک متد آماده سازی تست ندارد. ما ناشرین، مدرسه‌ها و مراکز آموزش را تشویق می‌کنیم تا با یکدیگر به همراه این جمع کار کنند و یک انتخاب منعطف و مبتکرانه داشته باشند.  با وجود این ما یک برنامه آموزش سنتی را نیز به همراه همکاران آموزشی خود توسعه می دهیم. این همکاران شامل LPI Approved Training Partners یا همان LPI-ATP و  LPI Approved Academic Partners یا همان LPI-AAP ها هستند.

بیشتر بخوانید ...
دوره‌های آموزش لینوکس
مدارک بین المللی LPIC
راهنمای شرکت در آزمون بین المللی