دوره حرفه ای مقدماتی مجازی سازی دیتا سنتر ‫‪VCP6-DCV‬‬ به زودی برگزار می گردد. به منظور هماهنگی دانشجویان با استاد دوره جلسه معارفه ای در روز شنبه ۲۴ مهر ساعت ۱۷:۳۰ در نظر گرفته شده است. از علاقه مندان به شرکت در این دوره تقاضا می شود با شماره 32669609 و یا ایمیل edu@cvak.ir در تماس باشند و مشخصات خود شامل نام و نام خانوادگی و شماره تلفن خود را اعلام نمایند.

اون دوره اولین دوره از سری دوره های مجازی سازی VMWare است . برای آشنایی بیشتر با دوره و پیشنیاز های آن به صفحه معرفی دوره حرفه ای مجازی سازی دیتاسنتر مراجعه کنید.

مجازی سازی چیست؟
مجازی سازی و یا Virtualization در لقت به معنی «غیر واقعی است» . در علم کامپیوتر به یک محیط سخت افزاری که واقعی نیست اطلاق می شود. در این حالت سخت افزار مجددا به معادل سازی می گردد و در اختیار سیستم عامل قرار می گیرد. به فن آوریی که برای ایجاد این محیط سخت افزاری مجازی استفاده می شود، فن آوری مجازی سازی و یا به اختصار مجازی سازی می گویند. دانش مجازی سازی یکی از نیاز های مهم یک مدیر شبکه و یا مدیر سیستم است. در زیر ساخت های امروز پیاده سازی به صورت مجازی به صورت یکی از الزامات مراکز داده در آمده است .

مزایای مجازی سازی
استفاده از مجازی سازی به دلیل دلایل زیر محبوبیت پیدا کرده است

۱- کاهش هزینه خرید تجهیزات سخت‌افزاری زیاد
۲- متمرکز سازی
۳- کاهش هزینه‌های جاری نظیر برق، نگهداری، تعمیرات
۴- کاهش گرمای تولیدی توسط دستگاه‌ها
۵- عدم نیاز به فضای زیاد به نسبت حالت سنتی
۶- استفاده از بیشترین ظرفیت تجهیزات سخت‌افزاری
۷- جابجایی راحت
۸- پشتیبان‌گیری راحت از اطلاعات
۹- تسریع امور به خاطر وجود بالقوه دستگاه‌ها و عدم نیاز به صرف زمان برای خرید، نصب و آماده‌سازی
۱۰- امکان تنظیم و نصب سرورها و تجهیزات مجازی با استفاده از الگو و کپی برداری