حمایت از پروژه


این پروژه یک کار داوطلبانه است که توسط جمعی از علاقه مندان به سیستم عامل لینوکس و نرم افزار آزاد/متن باز تهیه شده است. بهترین حمایت شما کمک به تکمیل شدن این کتاب است. شما نیز در توسعه این کتاب سهیم شوید و در صورتی که می توانید بخشی یا مطلبی را به این کتاب اضافه کنید آن را برای ما ارسال کنید. در صورتی که دانش آن را ندارید که مطلب جدیدی برای ما ارسال کنید، پس مطالعه در صورتی که متوجه هرگونه غلط املایی، فنی و یا بخش‌های نا مفهوم شدید مارا در جریال بگذارید تا آن را اصلاح کنیم.

و اما...

کمک شما فقط به ویرایش و توسعه این کتاب نیست. در صورتی که این کتاب برای شما مفید بوده است، ما را در جریان بگذارید. کافیست یک ایمیل به آدرس edu@cvak.ir ارسال کنید.

به کتاب برگردید


کامپیوترها، نرم افزارها و سیستم عامل ها کامپیوتر چیست؟ بخش‌های مختلف یک کامپیوتر نرم افزار سیستم عامل‌های مهم لینوکس و نرم افزار آزاد لینوکس: داستان یک موفقیت آزاد یا متن باز نرم افزارهای آزاد مهم توزیع های لینوکس مهم نصب یک توزیع معماری سیستم استخراج و پیکربندی تنظیمات سخت افزار روند بوت سیستم مدیریت Runlevelها و shutdown و reboot نصب لینوکس و مدیریت بسته ها طراحی ساختار دیسک نصب یک مدیر بوت مدیریت Share library ها مدیریت بسته‌های نرم افزاری در دبیان استفاده از RPM و YUM دستورات گنو و یونیکس کار با خط فرمان پردازش جریان‌های داده باکمک فیلتر ها مدیریت فایل‌ها - مقدماتی استفاده از stream‌ها, pipe‌ها و redirect ایجاد، رصد و حذف یک فرایند ویرایش اولویت اجرای فرایندها جستجوی فایل‌های متنی توسط regular expressionها ویرایش فایل با کمک vi تجهیزات، فایل سیستم های لینوکسی و فایل سیستم سلسله مراتبی ساخت پارتیشن و فایل سیستم نگهداری از یکپارچگی فایل سیستم کنترل mount و unmount شدن فایل سیستم سهمیه بندی فضای دیسک یا quota مدیریت مجوزهاو مالکیت‌ فایل ساخت و تغییر hard و symbolic link جستجوی فایل سیستم و محل درست فایل‌ها راهنمای استفاده از Docpad نصب و راه اندازی اولیه نحوه تهیه مستندات